Kohv


Meie kohv ei ole lihtsalt kohv, vaid see on Kvaliteetkohv. Kliendid küsivad tihti, miks meie kohv on parem kui konkurentide oma – vastus koosneb neljast tõigast.

Kohvioad on ostetud ilma vahendajateta otse farmeritelt

Konkurendid ostavad oma kohvi vahendajatelt parima hinna järgi, meie kohv on ostetud otse istandusest ja väljavalitud kohvioa kvaliteedi ning spetsiilise maitseprofiili alusel. Meie kohv ei ole Fair Trade kohv. Fair Trade raames makstakse farmerile börsihinnast ainult 20-30% võrra kõrgemat hinda, meie kohvi eest on farmeritele makstud kordades kõrgemat hinda, kuna ostetakse kõrgeimat kvaliteeti.

Kohvioad on käesoleval hooajal korjatud

Meie kohv on alati käesoleva hooaja korje. Roheline ehk röstimata kohv kaotab oma maitsekvaliteedi 10-12 kuu jooksul, seetõttu Cuppps eelmise aasta saagist röstitud kohvi ei kasuta. Siinsel kohviturul kasutatakse siiski pahatihti ka eelmise hooaja rohelist kohvi, kuna selle hind on odav, aga maitse tuhm ja elutu.

Kohvioad on väljavalitud maailmas tunnustatud kohviekspertide poolt

Meie poolt kasutatav kohviuba on väljavalitud meie ekspertide Annar Alase ja Heili Politanovi poolt, kes on rahvusvaheliselt sertifitseeritud kohtunikud (vastavalt World Barista Cup ja Cup of Excellence). Üldjuhtudel külastavad Annar ja Heili konkreetset istandust, et lähemalt tutvuda kohvioa kasvukeskkonna ja istanduse omanikega.

Kohvioad on värskelt röstitud Eesti parimate röstijate poolt 

Meie kohv on värskelt röstitud, maksimaalselt 3 kuud tagasi. Kõik röstimisprofiilid on välja töötatud vastavalt konkreetsele kohvioale s.t. kohvisegusid ei röstita koos ühes masinas, vaid iga istanduse kohv eraldi. Seda näiteks juhul, kui tegemist on kohviga, milles on kasutatud kahe erineva istanduse kohvide segu.

Meie 2015 hooaja kohviuba on Colombia Nariño Supremo:

Istandus: Väikesed istandused Nariño piirkonnas
Araabika sort: Caturra / Castillo / Typica
Töötlusviis: Märgmenetlus
Saagi korjamine: Käsitsi
Istanduse kõrgus: 1600 m üle merepinna
Vari: Kohv on kasvanud poolvarjus
Regioon: Nariño
Riik: Kolumbia


Kohvi iseloomustus:

Nariño kohv on keskmise puuviljase happesusega, ümara täidlusega, karamelliselt magus ja tuntava floraalse aroomiga (jasmiin). Õrn ja elegantne kohv.